כאן אציג את עיקרי ההוכחות שלסטפן מנדל “נתפר תיק”

1. פרוטוקול ישיבת פורום האכיפה של הרשות לניירות ערך

פרוטוקול ישיבת פורום האכיפה של הרשות לניירות ערך, ב -10 בספטמבר 2000, (ש-“נפל מהמשאית”) שבסופה הוחלט לפתוח בחקירה פלילית נגד אגודת מונדראגון, אשר זויפו/תוקנו ב -4 באוקטובר 2000, כדי להסתיר את העובדה שראש הרשות לניירות ערך, מירי כץ, לא חשפה את ניגוד העניינים שלה בפני פורום האכיפה בתחילת הפגישה, ב -10 בספטמבר 2000.  כמו כן מתברר כי רק בסוף הפגישה ב -10 בספטמבר 2000, ולאחר שהגברת מיכל ברק, שכתבה את הפרוטוקולים (כיום היא שופטת בבית המשפט המחוזי בתל אביב), הביאה פרטים אלה לתשומת לבה של היו”ר, מירי כץ, חשפה היא באי-רצון את מצבה בניגוד עניינים לגבי עניין זה. 

עוד עולה מאותו פרוטוקול שהתלונה נגד מונדראגון, שהניעה את החקירה, הוגשה על ידי עיתונאי “ידיעות אחרונות” (ממקורות פנימיים אחרים אנו יודעים שמדובר במודי קרייטמן), שהוא היה חלק מתביעת מונדראגון נגד “ידיעות אחרונות”. אבל עבודתו של מודי קרייטמן לא נגמרה בזה; הוא דאג לכך שהמאמר מ-5 במאי 2000 (עבורו הם נתבעו על ידי אגודת מונדראגון) יתורגם לאנגלית ויפורסם בעיתון הראשי בונואטו; הם רצו להיות בטוחים שאגודה בת 2,500 חברים, בעלת נכסים, הון ותכנית חברתית-כלכלית ייחודית, שבין חבריה היו, בין היתר, 120 עורכי דין, 85 כלכלנים, 80 רואי חשבון ו -5 שופטים, וש -4 שנות פעילותה הראו את כל הסימנים להצלחה, תושמד.  והם בהחלט הצליחו.

כאשר מתביעתה המשפטית מ -21 במאי 2001 של התנועה למען איכות השלטון, נגד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הפרקליטה הראשית של המדינה, הגב’ עדנה ארבל ויו”ר הרשות לניירות ערך, גב’ מירי כץ, בענין מונדראגון, עולה (מסעיף 2, סעיף. 7a), כי ההתנגדות העיקרית של פורום האכיפה של הרשות לניירות ערך, באותה פגישה דחופה ובריונית, ב -10.09.2000, הייתה  כי הם לא האמינו שבמקרה מונדרגון היה כל הפרה של חוק ניירות ערך. 

2. חוות הדעת המשפטיות של עורכי הדין של האגודה

חוות הדעת המשפטיות של עורכי הדין של האגודה, שעל בסיסן הוקמה והופעלה אגודת מונדראגון.

חוות דעת – פרוטוקול 22 חוות דעת – פרוטוקול 35 חוות דעת – פרוטוקול 59
חוות דעת – פרוטוקול 24 חוות דעת – פרוטוקול 51 חוות דעת – פרוטוקול 68
חוות דעת – פרוטוקול 25 חוות דעת – פרוטוקול 56 חוות דעת – פרוטוקול 72

3. מאזן המבוקר והדוחות הכספיים של האגודה

מאזן המבוקר והדוחות הכספיים של האגודה שמראים שאני (סטפן מנדל) לא קיבלתי או לקחתי דולר בודד מהאגודה (פרט להוצאות בודדות של כמה אלפי דולרים שאושרו לי על ידי הוועד המנהל, כ”איש הקשר עם ממשלת ונואטו”).  המסמכים הללו גם יוכיחו שכל 5.7 מיליון הדולרים שגויסו על ידי האגודה היו מאוזנים על הפרוטה האחרונה והיו בשליטתם המוחלטת של האגודה והנהלתה/ועד המנהל.

פסיפיק אגודה שיתופית לפתוח כלכלי בע”מ דוחות כספיים – EDCI מכתב הצהרת מנהלים לדוח כספי שנתי מבוקר

4. הזמנה של הארגון הבין-לאומי (IOCS), לכלל חברי מונדרגון

    הישראלי

הזמנה של הארגון הבין-לאומי (IOCS), לכלל חברי מונדרגון הישראלי להירשם לחברות בחינם, שיבטיח את כל זכויותיהם על נכסים שאבדו לאחר שאגודת מונדרון בישראל נאלצה לבצע פשיטת רגל על ידי הרשות לניירות ערך. 

הקמתי את הארגון הבין-לאומי (IOCS), ב-2005, על מנת להציל ו/או להחזיר את ההפסדים שנגרמו בעקבות קמפיין ההרס הפלילי שניהלה הרשות לניירות ערך נגד אגודת מונדרגון.

לחץ על התמונה להצגת ההזמנה. 

5. החוזים לחכירת הקרקעות

החוזים לחכירת הקרקעות שאני שמרתי על תקינותם על חשבוני במשך כל השנים האלה.

הרשעה זדונית זו הרסה את המוניטין הבינלאומי שלי, דבר שגרם להרסת הסיכויים של 2,500 חברי מונדראגון לממש את השקעתם באדמתם בוונואטו, כיוון שהקבוצה החדשה שהוקמה לאחר שאגודת מונדרגון נאלצה לפשיטת רגל (IOCS) לא הצליחה לגייס את ההון לפיתוח הקרקעות באי Santo שאחרת הייתי יכול לעשות זאת בקלות.

Toa-Turtle Bay Lease Negotiators Cert 2005 Kholeu Lease
Negotiators Cert 2012 George Nial Lease

 

 

6. החלטת השופטת מיכל בארנט:

      לא חוקי לגזור עונש מאסר בפועל בהיעדרו של המורשע.

        החלטת השופטת מיכל ברנט 

7. כל הפרוטוקולים של ישיבות הועד המנהל של האגודה

86 פרוטורולים בסך הכל, החל מ -27 בדצמבר 1999.

במשך כל תקופת ארבע השנים של פעילות האגודה, כאשר מתוכם אני השתתפתי בשש ישיבות כ”משקיף” בלבד.

לחץ כאן להצגת כל הפרוטוקולים

8. “פרשת רשות לניירות ערך”

   התאור המלא והמדויק של האירועים כמו שהם התרחשו 

9. צווי מניעה של הרשות לניירות ערך

שיוכיחו שלאורך כל הדרך אני לא נחשבתי כהנאשם הראשי היות והרשות לניירות ערך ניהלה משא ומתן עם מונדרגון והוציאה שני צווי מניעה נגדה שלא הייתי מעורב בהם או חלק מהם ואני רק הפכתי ל-“אויב הציבורי מספר 1” של הרשות לניירות ערך לאחר שהעזתי לקרוא לג’יורה הרטוג “שקרן” ואשאיר את זה להערכתכם אם צדקתי בעניין.

כל המסמכים הנ”ל יוכיחו, בין היתר, שבתום 4 שנות פעילות האגודה, לא הייתה שום אינדיקציה לכספים שחסרים ו/או להונאה כלשהיא.  כמו כן המסמכים יראו שהוצאת צו מעצר בינלאומי נגדי בשנת 2016 (12 שנים לאחר המשפט, תקופה בה יכולתי לנסוע חופשי בכל העולם, למעט ישראל) נעשה מכיוון שהרנ”ע יודעה על ידי הרשות לניירות ערך האוסטרלית כי הגשתי בקשה על פי חוק חופש המידע האוסטרלי (FOI) לקבל העתק “מכתב הסודי” שגם לעורך הדין שלי נאסר לראות. עשיתי את זה לקראת בקשתי למשפט חוזר.

אגודה שיתופית מונדרגון – פרוטוקול 32

 סטפן מנדל – האיש שפיצח את הלוטו

יותר משלושה עשורים

חושף ונלחם בשחיתות

ברמות הגבוהות ביותר

לקבלת עדכונים שוטפים